Автомобільні газонаповнювальні компресорні станції

Биков Г. О,
Капітанчук К. І.,
Кулик М. С.,
Орлов І. О.

Автомобільні газонаповнювальні компресорні станції

Затверджено Міністерством освіти і науки України

У підручнику висвітлено основні аспекти розв’язання проблеми використання стисненого природного газу як моторного палива для автомобільного транспорту. Наведено специфічні властивості природного газу як моторного палива для двигунів внутрішнього згоряння, описано сучасні конструкції газопаливних систем живлення газобалонних автомобілів. Розглянуто принципові технологічні схеми сучасних і перспективних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) гаражного типу. 
Детально проаналізовано основні технологічні процеси, що відбуваються на АГНКС: стиснення газу, охолодження, осушення, наповнення автомобільних балонів. При цьому термодинамічні параметри природного газу визначаються згідно з теорією відповідних станів вуглеводневих реальних газів. Розглянуто конструкцію основного устаткування АГНКС і методики їх розрахунку, а також основні правила експлуатації.
Підручник призначено для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю «Енергетичне машинобудування», а також може бути корисним працівникам науково-дослідних, проектно-конструкторських та інших організацій, що займаються проектуванням і експлуатацією АГНКС.

Специфікація

  • ISBN: 966-598-286-9
  • Тип: Підручник
  • Обсяг: 292 сторінок
  • Рік видання: 2006
  • Обкладинка: тверда

Стислий зміст

Передмова 
Основні умовні позначення.
Розділ 1. Моторні палива для двигунів внутрішнього згоряння. 
Розділ 2. Природний газ як моторне паливо. 
Розділ 3. Основи термодинаміки природного газу. 
Розділ 4. Технологічні схеми АГНКС. 
Розділ 5. Технологічне обладнання АГНКС.
Розділ 6. Експлуатація та безпечне обслуговування обладнання АГНКС.
Список рекомендованої літератури

Поділитися