Інженерна екологія

Баженов В. А.,
Ісаєнко В. М.,
Саталкін Ю. М.,
Трофімович В. В.,
Романова З. М.,
Навроцький В. М.

Інженерна екологія

Затверджено Міністерством освіти і науки України

Підручник містить міждисциплінарний систематизований курс навчання з інженерної еко­логії для підготовки інженерів технічних спеціальностей та інженерів-екологів з теоретичних і практик-них основ екологічно збалансованого сталого розвитку виробництва, зміни моделей виробництва з упровадженням технологічних систем запобігання забрудненню навколишнього природного середовища й ефективного поводження з відходами виробництва і споживання. 
Висвітлено концептуальні, методологічні, нормативно-правові, технологічні й етичні основи інженерно-екологічного забезпечення переходу на екологічно чисті моделі виробництва; екологічні аспекти інноваційного розвитку з технологічним передбаченням та інвестиційних процесів створення продукції; нормативні екологічні механізми підвищення ефективності виробництва з урахуванням європейських і міжнародних вимог екологізації життєвого циклу продукції. Наведено практичні приклади підвищення ефективності поводження з відходами, досягнення екологічної чистоти підприємств із використанням рекомендацій екологічного аудиту.
 Для студентів вищих технічних навчальних закладів. Підручник буде корисним для підвищення кваліфікації спеціалістів різних сфер інженерно-технічної діяльності, підготовки інженерів-екологів.

Специфікація

  • ISBN: 966-598-283-4
  • Тип: Підручник
  • Обсяг: 492 сторінки
  • Рік видання: 2006
  • Обкладинка: тверда

Стислий зміст

Вступ. Терміни та визначення
Розділ 1. Теоретичні основи інженерної екології. 
Розділ 2. Інженерно-екологічна методологія. 
Розділ 3. Регулятивні засади інженерно-екологічної діяльності. 
Розділ 4. Технології запобігання забрудненню навколишнього природного середовища й утворенню відходів виробництва та споживання. 
Розділ 5. Технології поводження з відходами виробництва і споживання. 
Розділ 6. Екологічно чисте підприємство. 
Розділ 7. Інженерно-екологічні аспекти інвестиційних процесів. 
Розділ 8. Етичні основи інженерно-екологічної діяльності. 
Список рекомендованої й використаної літератури

Поділитися