Комп’ютерні мережі та технології

Жуков І. А.,
Гуменюк В. О.,
Альтман І. Є.

Комп’ютерні мережі та технології

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України

Розглядаються питання проектування, принципи функціонування, моделювання та аналізу апаратного забезпечення комп’ютерних мереж. Наведено базові топології локальних мереж, характеристики середовищ передавання інформації, протоколів та методів керування обміном даними, функції рівнів мережної архітектури, опис стандартних локальних мереж. Описано алгоритми, методи доступу, стандартні сегменти, обладнання, вибір конфігурації мереж Ethernet / Fast Ethernet та їх проектування з огляду на найбільшу поширеність мереж таких видів. Розглядаються особливості підключення локальних мереж та окремих клієнтів до глобальних мереж за допомогою модемів, комплекс заходів із захисту інформації в локальних мережах.
Для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають дисципліни «Мережі ЕОМ», «Комп’ютерні мережі», «Мережі та телекомунікації», «Інформатика і комп’ютерна техніка» та інші комп’ютерні дисципліни. Корисний для фахівців з розроблення та експлуатації комп’ютерних мереж і технологій.

Специфікація

  • ISBN: 966-598-178-1
  • Тип: Навчальний посібник
  • Обсяг: 276 сторінок
  • Рік видання: 2004
  • Обкладинка: тверда

Стислий зміст

Вступ 
1. Визначення локальних мереж та їх топологія. 2. Середовища передавання інформації. 3. Пакети, протоколи та методи керування обміном інформації. 4. Рівні мережної архітектури. 5. Стандартні локальні мережі. 6. Алгоритми мережі Ethernet/Fast Ethernet. 7. Стандартні сегменти Fast Ethernet. 8. Обладнання Ethernet та Fast Ethernet. 9. Вибір конфігурації мереж Ethernet та Fast Ethernet. 10. Підключення до глобальної мережі через модем. 11. Проектування мережі Ethernet та Fast Ethernet. 12. Захист інформації в локальних мережах. 13. Безпека мережі. 14. Керування мережами збереження даних. 15. Інтегрована обчислювальна мережа системи «Сирена-2.3».

Поділитися