Конструкція, міцність та надійність газотурбінних установок і компресорів

Кулик М. С.,
Тамаргазін О. А.,
Козлов В. В.

Конструкція, міцність та надійність газотурбінних установок і компресорів

Затверджено Міністерством освіти і науки України

Викладено основи конструювання газотурбінних установок і компресорів. Розглянуто умови роботи та конструкцію основних вузлів газотурбінних установок і компресорів, їхніх деталей, вимоги, які висуваються до них. Наведено сучасні методи розрахунку конструкції на міцність, коливання та інші критерії оцінки працездатності. Розглянуто сучасні методи забезпечення надійності газотурбінних установок і компресорів під час їх створення, виробництва та експлуатації. Матеріал подано з позицій комплексного розв’язання схемних, конструктивних і технологічних проблем.
Для студентів, які навчаються за напрямом «Енергетика», а також для фахівців з енергетики, діяльність яких пов’язана з питаннями проектування та експлуатації газотурбінних установок.

Специфікація

  • ISBN: 978-966-598-473-3
  • Тип: Підручник
  • Обсяг: 584 сторінок
  • Рік видання: 2009
  • Обкладинка: тверда

Стислий зміст

Вступ
Модуль 1. Конструкція і проектування ГТУ і компресорів. 1. Перспективи і напрямки розвитку турбогазобудування. 2. Загальні питання компонування ГТУ. 3. Конструкція і проектування компресорів. 4. Газові турбіни. 5. Проектування робочих лопаток компресорів і турбін. 6. Конструкція і проектування дисків компресорів і турбін. 7. Розрахунок роторів ГТУ на коливання. 8. Камери згоряння ГТУ. 9. Відцентрові компресорні машини.
Модуль 2. Системи ГТУ і компресорів та допоміжне обладнання. 1. Система змащення. 2. Пускові системи. 3. Допоміжне обладнання ГТУ. 4. Редуктори. 
Модуль 3. Основи надійності ГТУ і компресорів. 1. Надійність як комплексна науково-технічна проблема. 2. Кількісні характеристики надійності. 3. Характеристики надійності ГТУ. 4. Способи підвищення надійності ГТУ. 5. Забезпечення надійності ГТУ під час їх проектування. 6. Перевірка ГТУ на надійність і довговічність. 7. Забезпечення надійності ГТУ в їх виробництві. 8. Підтримка надійності ГТУ у процесі їх експлуатації.

Поділитися