Моделювання і прогнозування стану довкілля

Михалевська Т. В.,
Ісаєнко В. М.,
Гроза В. А.,
Криворотько В. М.

Моделювання і прогнозування стану довкілля

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України

Розглянуто класичні фундаментальні підходи до моделювання і прогнозування стану довкілля, які грунтуються на законах збереження маси, енергії, імпульсу, та статистичні підходи. Подано методики аналізу стану довкілля на основі алгебричних співвідношень для експрес-оцінювання рівня забруднення і на основі нелінійних диференціальних рівнянь у частинних похідних для довготривалих прогнозів. Розглянуто специфіку застосування того чи іншого методу для моделювання об’єктів різної природи.

Для студентів вищих навчальних закладів.

Специфікація

  • ISBN: 978-966-598-698-0
  • Тип: Навчальний посібник
  • Обсяг: 252 сторінки
  • Рік видання: 2012
  • Обкладинка: м’яка

Стислий зміст

Вступ
Розділ 1. Основні поняття моделювання і прогнозування стану довкілля. 1.1. Особливості і етапи моделювання в екології. 1.2. Поняття і класифікація методів прогнозувань в екології. 1.3. Основні принципи математичного моделювання стану навколишнього середовища. 1.4. Системний підхід до побудови екологічних моделей.
Розділ 2. Моделювання, прогнозування і оптимізація біологічних складових у довкіллі. 2.1. Загальні диференціальні рівняння в біології. 2.2. Рівняння теорії біологічних спільнот. 2.3. Критичні точки біологічних систем. 2.4 Задачі управління, оптимізації і розвитку біологічних об’єктів. 2.5. Екстремальні принципи.
Література

Поділитися