Моделювання і прогнозування стану довкілля

Михалевська Т. В.,
Ісаєнко В. М.,
Гроза В. А.,
Криворотько В. М.

Моделювання і прогнозування стану довкілля

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України

У підручнику розглянуто основні поняття моделювання і прогнозування стану довкілля, особливості моделювання екологічних явищ та процесів, питання системного підходу до побудови екологічних моделей. Докладно проаналізовано сучасні концепції моделювання, прогнозування та оптимізації біологічних складових довкілля. Моделювання динаміки біоспільнот подано з використанням сучасного математичного апарату — теорії диференціальних рівнянь, теорії стійкості динамічних систем, системного аналізу.
 Призначено для студентів та аспірантів екологічних спеціальностей, а також для широкого кола науковців, що вивчають питання моделювання довкілля.

Специфікація

  • ISBN: 966-598-288-5
  • Тип: Підручник
  • Обсяг: 212 сторінок
  • Рік видання: 2006
  • Обкладинка: м’яка

Стислий зміст

Вступ
Розділ 1. Основні поняття моделювання і прогнозування стану довкілля. 1.1. Особливості і етапи моделювання в екології. 1.2. Поняття і класифікація методів прогнозувань в екології. 1.3. Основні принципи математичного моделювання стану навколишнього середовища. 1.4. Системний підхід до побудови екологічних моделей.
Розділ 2. Моделювання, прогнозування і оптимізація біологічних складових у довкіллі. 2.1. Загальні диференціальні рівняння в біології. 2.2. Рівняння теорії біологічних спільнот. 2.3. Критичні точки біологічних систем. 2.4 Задачі управління, оптимізації і розвитку біологічних об’єктів. 2.5. Екстремальні принципи.
Література

Поділитися