Психологія спілкування

Вашека Т. В.,
Гічан І. С

Психологія спілкування

Курс лекцій присвячено проблемам психології спілкування. Автори узагальнюють сучасні та класичні уявлення про спілкування як психологічне явище, аналізують різні підходи до виникнення проблем у міжособистісному спілкуванні та способи їх подолання. Книга охоплює описання нормативного, гармонійного, синтонного спілкування та різних форм його порушень (самотності, аутичності, відчуження), чинників дефектного та деструктивного спілкування, конфліктогенної поведінки. Окремі розділи присвячені особливостям ефективного ділового спілкування, різним способам впливу на співрозмовника, а також технікам уникнення маніпулятивних прийомів з боку оточення. 
Автори особливу увагу приділили технікам ефективного спілкування (читанню невербальної поведінки співрозмовника, встановленню рапорту, вмінню уважного слухання та встановленню зворотного зв’язку) та стратегіям уникнення конфліктогенної поведінки. Курс лекцій написано для спеціалістів професій «людина—людина», яким надзвичайно важливо вміти встановлювати контакт з клієнтами та створювати позитивне враження.
Для студентів, які вивчають психологічні, соціальні, медичні, педагогічні науки, а також для спеціалістів сфери управління, які хочуть покращити свої комунікативні вміння.

Специфікація

  • ISBN: 978-966-598-344-X
  • Тип: Навчальний посібник
  • Обсяг: 184 сторінки
  • Рік видання: 2006
  • Обкладинка: м’яка

Стислий зміст

Вступ
Тема 1. Загальна психологічна характеристика спілкування.
Тема 2. Спілкування як комунікація.
Тема 3. Невербальна комунікація.
Тема 4. Уміння слухати.
Тема 5. Соціальна перцепція, або спілкування як сприймання людьми одне одного.
Тема 6. Спілкування як взаємодія.
Тема 7. Трансактний аналіз.
Тема 8. Проблеми спілкування.
Тема 9. Конфліктогенна та синтонна комунікативна поведінка.
Тема 10. Дефектне та деструктивне спілкування.
Тема 11. Ділове спілкування.
Тема 12. Психологічні способи впливу в процесі спілкування.
Література

Поділитися